Plunge-action ballpoint pen with colored metallic body, textured grip area, and a metal clip. Complies with Prop 65. 1/2″ W x 5 7/8″ H x 3/8″ D
SKU: VMANA-RWEIY
Item Number: BV0900
Setup charge: $65.00
Packaging: Standard Packaging
Price from: $0.75
Plunge-action ballpoint pen with colored metallic body, textured grip area, and a metal clip. Complies with Prop 65. 1/2″ W x 5 7/8″ H x 3/8″ D
| Quantity | 250+ | 500+ | 1,000+ | 2,500+ | 5,000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $1.18 | $1.05 | $0.94 | $0.84 | $0.75 |
Plunge-action ballpoint pen with colored metallic body, textured grip area, and a metal clip. Complies with Prop 65. 1/2″ W x 5 7/8″ H x 3/8″ D
SKU: VMANA-RWEIY
Item Number: BV0900
Setup charge: $65.00
Packaging: Standard Packaging
| Decoration method | Screen Printing |
|---|---|
| Product dimensions | 1/2" W x 5 7/8" H x 3/8" D |
| Imprint area | 2" L x 3/16" H on right Read |
| Second imprint area | 2" L x 3/16" H on left Read |
| Made in | CN |
| Production time | 5 to 7 working days |
| Color | Lime |
| Products ships from ZIP | 92780 |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.